KAMUOYUNA DUYURULUR

15 Temmuz tarihinde devletimizin bekası, vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliği ile demokrasimizin yerle bir edilmesine yönelik olarak Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları ve yandaşları tarafından yapılan hain ve kanlı darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.
 
Bilindiği üzere; malum olayın ardından terör örgütü yandaşlarına yönelik başlatılan soruşturmalar çerçevesinde ilimizde bazı şirketlere kayyumlar atanmıştır. Sahibi olduğumuz Toksözler Petrol & İnşaat firmasının kayyum atanan firmalar ile ne geçmişte ne de şimdi en ufak bir bağlantısı bulunmamaktadır. FETÖ terör örgütüne yönelik olarak yürütülen soruşturma ve yargı sürecinde ilimizde kayyum atanan firmalardan birinin ismi ile bizim sahibi olduğumuz firmanın isim benzerliğinin Bartın kamuoyunda bazı yanlış anlamalara mahal vermemesi için bu açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.
 
Şunu önemle belirtmek isteriz ki; Toksözler Petrol & İnşaat firması,kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkelerine, Anayasına ve kanunlarına nasıl bağlı bir şekilde faaliyet göstermekteyse bundan sonra da aynı ilkeler doğrultusunda faaliyetlerine devam edecektir. 
 
Başta Bartın olmak üzere tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
Toksözler Petrol & İnşaat
İsmail & Sefa TOKSÖZ